Jak se nenechat napálit při směně peněz na dovolenou

Plánování dovolené je plné vzrušení a očekávání, ale nezapomeňme na jednu zásadní věc - peníze! Také mě čekala dovolená a potřebovala jsem sehnat eura a měla jsem několik možností, jak situaci vyřešit. Jedna z nich byla najít směnárnu, která má výhodné kurzy, což znamená dlouhé hledání na internetu, která směnárna v mé dojezdové vzdálenosti má nejlepší kurz, a pak tam dojet. Na to jsem ale byla moc líná a neměla čas. Navíc se mi pak ještě nechtělo převážet s sebou přes hranice tolik (pro mě tolik) peněz v hotovosti. Rozhodla jsem tedy pro “línější” variantu. Budu prostě v zahraničí platit českou kartou, popřípadě si vyberu z bankomatu, no prostě žádná věda…

 

Moje první dovolená a finanční katastrofa

 

Dovolená se vyvíjela krásně, sluníčko svítilo, moře šplouchalo – až na to, že jsem v jedné volné chvíli při pohledu na můj bankovní účet zjistila, že mi šplouchá i tam… teda spíš, že mi tam přejela tsunami poplatků a vysokých kurzů za platbu kartou. Zjistila jsem totiž, že moje banka, i když se spolu normálně docela kamarádíme, rozhodně nemá kamarádské kurzy… Navíc jsem se při jednom placení v restauraci chytla ještě do další pasti a tou byla tzv. dynamická konverze měny (DCC). Můžu Vám říct, že do té doby jsem o ničem takovém nikdy neslyšela. DCC znamená, že obchodník nabídne přepočet částky na české koruny přímo při platbě. Tento kurz totiž bývá zpravidla ještě horší, než ten u Vaší banky a je vždy lepší ho odmítnout a odkliknout platbu v místní měně, což jsem bohužel neudělala…

 

Založení eurového účtu - váš nový nejlepší kamarád

 

Teď, když jsem moudřejší (a taky o trochu chudší), vím, že nejlepší a nejjednodušší cestou, jak platit v zahraničí, je založit si u své banky eurový účet. Většina bank v České republice to umožňuje zdarma a k účtu vám pošlou také platební kartu. Tento krok vám umožní snadno a rychle provádět v zahraničí finanční transakce v eurech bez nutnosti přepočítávání kurzů a dalších poplatků a nemůžete se tak ani dostat do pasti na turisty zvané “DCC”. Ale pozor, další rada zní, nepřevádět si na tento účet eura přes banku, protože jak jsem psala, naše banky zrovna výhodnými kurzy nevládnou.

 

Jak ale na nový účet eura výhodně dostat? 

 

Po tom, co jsem se vyplakala ze svého příběhu svému holčičímu klubu, jsem dostala doporučení na službu www.europlatba.cz a můj život už nikdy nebyl stejný. EuroPlatba.cz totiž nabízí opravdu skvělé kurzy pro směnu v eurech a úplně bez poplatků. Proces je jednoduchý a rychlý, není potřeba žádná registrace ani zadávání osobních údajů. Stačí jen převést peníze v Kč a na Vašem eurovém účtu obratem přistanou eura. Navíc máte absolutně pod kontrolou, jaký je zrovna kurz, kolik peněz v Kč posíláte a kolik dostanete Eur. Navíc, když Vám není cokoli jasné, pomůže milá slečna ne jejich zákaznické lince. Věřte mi, ušetří vám to spoustu peněz a nervů. Když jsem to poprvé zkusila, měla jsem pocit, že jsem objevila Ameriku (a to jsem byla jen ve Španělsku).



Sbohem vysoké kurzy!

 

Pokud se chcete vyhnout zbytečným poplatkům a nevýhodným kurzům, je nejlepší cestou založit si eurový účet u své banky a směnit peníze přes službu EuroPlatba.cz. Tímto způsobem můžete ušetřit peníze a mít jistotu, že Vaše finanční transakce budou probíhat hladce a výhodně. Navíc nemusíte jezdit někam do směnárny a hledat výhodný kurz. Užívejte si svou dovolenou bez starostí o peníze, teď už si to můžete dovolit…

 

Citace z našeho článku byla také zmíněna i na portálu ides.cz:

https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/kurz-koruny-koruna-vuci-euro-oslabovani-koruny-dovolena.A240614_104113_ekonomika_alis